Taniej i szybciej – prototypowanie 3D

Produkcja asortymentu z wielu dziedzin od momentu projektu aż po wykonanie to nierzadko kosztowny proces. Jeśli weźmiemy pod uwagę ewentualne błędy, które mogą się wkraść na etapie projektowania, a które wyjdą na jaw dopiero po tym, jak już produkt zejdzie z linii, to często przedsięwzięcie może okazać się zwyczajnie nieopłacalne. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest wykonanie prototypu w technologii 3D. Dzięki takiemu rozwiązaniu prototypowanie formy wtryskowej, przedmiotu czy jakiegoś elementu pozwala na uniknięcie zbyt dużego nakładu finansowego i czasowego, a co najważniejsze – umożliwia szybkie zredukowanie powstałych na etapie projektowania błędów.

ELIMINACJA BŁĘDÓW NA KAŻDYM ETAPIE

profesjonalne drukarki 3d kraków

Wprowadzenie na rynek produktu, którego powstanie wymaga formy wtryskowej, to przede wszystkim długi proces. Samo jej wytworzenie jest czasochłonne. Dodatkowo podczas jej produkcji mogą wkraść nieprzewidziane błędy. Ponieważ prototypowanie formy wtryskowej za pomocą drukarki 3D trwa zaledwie kilka godzin, ewentualne niedoskonałości mogą zostać szybko wyeliminowane (w razie przeoczenia jakiegoś błędu podczas eliminacji innego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w krótkim czasie formę ponownie dopracować). Niewątpliwie wpływa to na brak mankamentów i niedoróbek w gotowym już produkcie, gdy czas goni, a asortyment powinien już dawno być na rynku. Dlatego też szybkie prototypowanie form wtryskowych przyczynia się do atrakcyjności produktów, a co za tym idzie – do ich większej sprzedaży. Prototypowanie form wtryskowych dzięki drukarkom 3D jest dobrym rozwiązaniem, gdy produkt jest wytwarzany w krótkich seriach.

NA WŁASNE OCZY

Nie da się ukryć, że podczas wprowadzania na rynek nowego produktu najlepiej jest, gdy potencjalny klient może zobaczyć obiekt, dotknąć go i dokładnie mu się przyjrzeć. Prototypowanie za pomocą druku 3D jest więc rozwiązaniem idealnym. Taki prototyp daje najlepsze wyobrażenie o tym, jak produkt będzie funkcjonował.