Walka z czasem, czyli od projektu do produkcji

Rozwój wielu dziedzin działalności ludzkiej sprawia, że poszczególne branże się rozrastają, a tym samym pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw czy firm produkcyjnych, a tym samym konkurencja rośnie. Z tego też powodu bardzo ważne jest, aby wypuścić na rynek nowy gotowy produkt przed konkurencją. Zapewnia to większe wpływy finansowe, a także buduje markę. Niestety często droga od konceptu przez projekt, aż po gotowy produkt bywa długa i kręta, a stworzony obiekt nie spełnia oczekiwań. Dziś można uczynić tę drogę gładszą i mniej wyboistą oraz sprawić, że efekt finalny będzie zadowalał zarówno projektantów, jak i nabywców. Służą temu prototypy 3D.

KRÓTSZY ETAP PROJEKTOWANIA

To właśnie podstawowa zaleta tworzenia prototypów 3D. Opracowane w specjalnych programach komputerowych trójwymiarowe modele (proces ten jest możliwy także dzięki wykorzystaniu rysunków technicznych), które potem można wydrukować na drukarkach 3D, pozwalają na dokładne i wnikliwe przyjrzenie się produktowi i przetestowanie go. Dzięki takiej procedurze nie jest konieczne uruchamianie linii produkcyjnej dla stworzenia prototypu, który przecież może nie być pozbawiony wad.

Jak wyżej wspomniano, prototypy 3D pozwalają na wnikliwe przetestowanie danego przedmiotu czy urządzenia. Taka możliwość przyczynia się nie tylko do wyeliminowania błędów w późniejszej produkcji, ale także pozwala poznać oczekiwania i potrzeby przyszłych klientów. A zadowolenie klienta już bezpośrednio przekłada się na zyski firmy. Podsumowując: prototypy 3D to opłacalna inwestycja.